aynagonul

Dr. Ali Bayramoğlu

Dr. Ali Bayramoğlu, çalışmalarına bağlamsal bilim felsefesinin ışığında yeni nesil davranışçı terapileri kültürümüzle harmanlayarak devam etmektir. Üçüncü dalga davranışçılığın prensiplerini başta Mevlana Celaleddin Rumi ve Nasreddin Hoca olmak üzere Anadolu sufizminin öğretilerileriyle sentezlemeye çalışmaktadır. Sistemli öğreti haline getirmeye çalıştığı müdahale yöntemini “Davranışsal Esneme” (DE) olarak adlandırmaktadır. Hazırlamış olduğu kitap ile gerek kullandığı dille gerekse geliştirdiği alıştırmalarla herhangi bir kimsenin DE’yi kendi kendine öğrenmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Dr. Bayramoğlu, bugüne kadar çeşitli üniversitelerde düzenlediği seminerler, çalıştaylar ve meditasyon uygulamalarıyla DE’yi hem profesyoneller hem de alan dışındaki kişilerle paylaşmıştır. Çeviri kitaplara alternatif olarak kendi dilimizde, kendi deyimlerimizi ve deneyimlerimizi kullanarak yeni bir kendi kendine öğrenme biçimini okuyucuya sunmaktadır. Kişilerin davranışsal katılıklarını gevşetebilecekleri, davranışsal bir esneme ihtimalini okuyucuya sunmaktadır.

Dr. Ali Bayramoğlu, lisans ve doktora eğitimlerini tamamladığı Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde profesyonel hayatına klinik psikolog/psikoterapist olarak devam etmektedir. İleri derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir.

İlgi alanları arasında stand-up komedi, gitar çalmak, şarkı yazmak, karikatür çizmek, felsefe ve sinema olan Dr. Bayramoğlu’nun sahip olduğu Facebook Sayfası videolarının 10 Ocak 2017 itibarı ile toplam görüntülenme sayısı 3,5 milyonun üzerindedir.

Dr. Ali Bayramoğlu, 2010 yılından beri Association for Contextual Behavioral Sciences (ACBS – Bağlamsal Davranış Bilimleri Derneği) üyesidir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: